Salih Gündoğdu Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salih Gündoğdu Fan Club

Tüm Salih Hayranlarını En Büyük Salih GÜNDOĞDU Fan Club'a Bekliyoruz...

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Salih Gündoğdu'yla Röpörtaj

YazarMesaj
!!..İrem&İlay..!!
Admin
Admin
!!..İrem&İlay..!!

Salih Gündoğdu'yla Röpörtaj Empty
MesajKonu: Salih Gündoğdu'yla Röpörtaj   Salih Gündoğdu'yla Röpörtaj EmptyPerş. Şub. 25, 2010 8:46 pm

Yaygın bir televizyon kanalında yayınlanan 'Bir şarksın sen' adlı programda söylediği Türk Halk Müziği şarkıları ile izleyenleri kendine hayran bırakan Salih Gündoğdu, 12 hafta boyunca programda sahne alarak Samsun'u temsil etti.

Haber: Mustafa BİLİK/ Haberexen.com

Bu yıl Samsun Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazanan 'Bir şarksın sen' adlı programda söylediği Türk Halk Müziği şarkıları ile izleyenleri kendine hayran bırakarak 39 haftadır devam eden programda 12 hafta boyunca boy gösterme şansı yakalayan Salih Gündoğdu, müziğe annesinin teşviki ile başlamış.

Salih'in annesi Hanife Gündoğdu, hayatı boyunca müziğe ilgi duymuş ancak, müzikle ilgili bir yaşamı olmamış. Bu hevesini çocuklarına aşılamak istemiş. Salih çok erken konuşmaya başlamış. Henüz 3 yaşında iken de annesinin, mırıldandığı, radyo ve televizyonda duyduğu şarkıları mırıldanır olmuş. En çok Grup Laçin'in şarkılarını söylemeyi severmiş.

İlkokul üçüncü sınıfa geldiğinde ise öğretmeninin hazırladığı yıl sonu müsameresinde 'Sivas'ın yolları' nı söyler Salih ve müziğe olan yeteneği farkedilir. Hayatını değiştirmiştir Sivas'ın yolları. Annesi onu şu an Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı haline gelen, Kültür Müdürlüğü Konservatuarı Türk Halk Müziği Çocuk Korosuna kayıt ettirir.

Hem de ailedeki tüm ikazlara rağmen. Salih'in anne babası çocuklarının müzisyen ve sanatçı olmasına gönülden destek verirler. Ancak, akrabaları onun ileride bir çokları gibi hüsrana uğrayacağından kaygı duyarak daha sağlam bir mesleğe yönlendirilmesinden yanadırlar. Salih'in müzik geninin kendi tarafından geldiğini düşünen anne kulak tıkar boş bulduğu bu söylemlere.

Kültür Müdürlüğü Konservatuarı Türk Halk Müziği Çocuk Korosuna yazıldığında şef Ali Rıza Gündoğdu ile tanışır Salih. En başlarda ümit vaad etmemektedir ayrıca. Şu an bağlama ve piyano çalabilen Salih o dönemlerde sadece koristtir. Ancak son iki yılda kendini aşarak mükafatını hem Samsun Güzel Sanatlar Lisesini kazanarak, hemde 'Bir şarksın sen' adlı programda kendini halka ispat ederek almış. Şef Ali Rıza Gündoğdu bu değişime hem şaşırıyor hemde onunla gurur duyuyor.

Salih 'Bir şarksın sen' adlı programın tüm yaşamını değiştirdiğini söylüyor. Sürekli takip ettiği bu yarışmaya katılmayı isteyerek Sinop'ta yapılan elemelere katılmış. Burada jüri tarafından çok beğenilince İstanbul'a oradanda tv ekranlarına gelmiş Salih.

Samsun sokaklarında yürürken onu artık herkesin tanıyor olması ise en büyük muutluluğu;" Programın ilk başlarında destek alamamıştım. Ancak, süre ilerledikçe sms desteği oldukça arttı. Samsun'da da büyük destek alıyorum. Sonuçta bu programın formatı gereği en çok sms alanlar programlarda sahne alabiliyor. Ben 39 haftada 12 defa yarışmaya çağırıldım beşinde ise birinci oldum. Halkımızın halk müziğine sıcak bakması sms desteğini arttırıyor. Ben daha çok alevi şarkıları tarzından eserler sunuyorum. Buda oyları arttırıyor. Hatta ben alevi olmadığım halde herkes beni öyle zannediyor." dedi.

Orhan Gencebay ve Orhan Hakalmaz'ı kendine örnek edinen Salih bir sabun köpüğü değil onlar gibi köklü bir sanatçı olmak istiyor. Kendisininde birileri tarafından örnek alıncağı bir sanatçı. Bunun içinde iyi bir müzik eğitimi gerektiğini biliyor. Bu yüzden İstanbul teknik Üniversitesi Konservatuarı'nı hedefliyor.

Yapımcıların en çok sms alan çocuklara şans tanıdığı 'Bir şarksın sen' adlı program bir aylık ara vermiş durumda. Ardından yeni sezonda tekrar başlayacak. Salih programda var olabilmek için sms desteği de istiyor.
http://salihgundogdu.eniyiforum.org

Salih Gündoğdu'yla Röpörtaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Grup Hepsi Özel Röpörtaj
» Salih'e Seslenin
» Salih Gündoğdu 1
» Salih Gündoğdu 2
» Salih Gündoğdu 3